Tehno Store

Wurth електрична косилка F1000EI

4,490.00 ден

Бренд: Wurth
Краток опис: Електрична косилка за трева F1000EI со моќност од 1000W, која има колектор за трева кој овозможува собирање на трева со волумен до 30 литри

Електрична косилка за трева F1000EI со моќност од 1000W, која има колектор за трева кој овозможува собирање на трева со волумен до 30 литри, што ја прави идеална за мали тревници. Истовремено бара многу малку време за празнење на колекторот што дава комфорна и ефикасна работа. Лесното 3-степено прилагодување на висината (25/40/55мм) овозможува дополнителна погодност за корисникот, а склопувањето на рачката заради складирање и транспорт се прави многу брзо.

 

Вид на мотор индукциски
Висинско прилагодување 25/40/55mm, 3-степено висинско прилагодување
Колектор 35L
Моќност 1000W
Напон 230V-50Hz
Начин на движење туркачка
Ширина на сечењето 32 cm
Штекер со интегриран приклучок

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Wurth електрична косилка F1000EI”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart