Tehno Store

Gorenje – Машина за перење · WNEI14BS

Original price was: 32,990.00 ден.Current price is: 29,990.00 ден.

Бренд: Gorenje – Машина за перење · WNEI14BS
Краток опис: Енергетска класа: A+++-20%, Капацитет за перење: 10 kg, Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Инвертер PowerDrive мотор

Бренд: Gorenje – Машина за перење · WNEI14BS
Краток опис: Енергетска класа: A+++-20%, Капацитет за перење: 10 kg, Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm, Инвертер PowerDrive мотор

Основни информации
Тип на апарат
Машина за перење
Енергетска класа
A+++-20%
Ефект на цедење
B
Ниво на бучност при перење dB(A)
54
Ниво на бучност при центрифугирање dB(A)
76
Линија
Essential линија
Боја Бела
Врата Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност
Да
Функции
Режими на перење
NormalCare

TimeCare

Дополнителни функции
Стоп на пумпата

Скратување програма во две нивоа

Пауза

Додавање алишта

Зачувување на личните прилагодувања

Крај на прилагодувањето за перење
Функција пареа
Да
Карактеристики
SteamTech
Да, грејач во када
Нежно затворање на вратата
Да
Звучна изолација
Без заштита
Звучен сигнал
Звучен сигнал
Надградба на програмите
Да
Сензори Сензор за температура

Сензор за полнење

Сензор за пена

Сензор за ниво на вода
Ладно перење
Копче
Сад за дозирање
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Технички податоци
Ширина
600 mm
Висина
850 mm
Длабочина
610 mm
Ширина на спакуван производ
640 mm
Висина на спакуван производ
890 mm
Длабочина на спакуван производ
690 mm
Бруто тежина на апаратот
79.4 kg
Нето тежина на апаратот
77.9 kg
Приклучна моќ
220-240 V
Приклучна моќ
1900 W
Програми
Број на програми
16
Основни програми
Памук

Волна/Рачно перење

Микс синтетика
Специјални програми
Програма за миленици

Дополнителна хигиена

Детска облека

Програма за секојдневно перење

Eco 40-60 °C

Брзо 20′ минути

PowerWash 59′

Кошули

Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
Дополнителни програми за перење
Стерилизирање на барабанот

Центрифугирање/цедење

Плакнење/омекнување

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje – Машина за перење · WNEI14BS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart