Tehno Store

Gorenje – Машина за сушење алишта · DE8B

26,990.00 ден

Бренд: Gorenje – Машина за сушење алишта · DE8B
Краток опис: Енергетска класа: B, Капацитет на сушење: 8 kg, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm(GO)

Нема на залиха

Бренд: Gorenje – Машина за сушење алишта · DE8B
Краток опис: Енергетска класа: B, Капацитет на сушење: 8 kg, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm(GO)

А-КЛАСА НА ЕФИКАСНОСТ НА КОНДЕНЗАЦИЈАТА

Ги елиминира проблемите со вишокот на влажност при сушење облека
Во секој циклус на сушење, WaveActive машините за сушење алишта кондензираат импресивни 90% од влажноста од облеката, со што алиштата се целосно суви и се елиминираат проблемите со вишокот на влага во вашиот дом. Тоа значи дека машина за сушење алишта со А класа на кондензација годишно во вашиот дом ќе ослободува 55 литри вода помалку во однос на машина за сушење алишта со Б класа на кондензација.
Основни информации
Тип на апарат
Машина за сушење алишта
Тип на машина за сушење
кондензациска
Енергетска класа
B
Линија
Essential линија
Боја Бела
Врата Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност
Да
Функции
Дополнителни функции
Систем против гужвање AntiCrease

Ниска температура на сушење

Поставување на нивото на сушење

Одложен старт
Начин на сушење
Да
Карактеристики
IonTech Не
SteamTech Не
Чистење на филтерот
Едноставно чистење на филтерот
Реверзибилно движење на барабанот
Да
Сензори
Сензор на влажност
Звучен сигнал
Звучен сигнал
Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min)
Во чекори
Предупредување за полн сад за кондензатот
Да
Прилагодување на интензитетот на алармот на звукот
Во чекори
Ефикасност
А Класа на ефикасност на кондензација
A
Капацитет на сушење
8 kg
Врата
350 mm
Агол на отвoрање на вратата
180 °
Mотор Стандарден
Програми
Број на програми
16
Програми Сушење микс

Програма за нега на облека за деца (Baby)

Микс за пеглање

Освежување (AirRefresh)

Програма за постелнина

Време 30 мин.

Памук складирање

Памук стандард

Кошули

Време 90 мин.

Програма за спортска облека

Време 60 мин.

Памук пеглање

Синтетика/микс пеглање

Волна

Долна облека

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje – Машина за сушење алишта · DE8B”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart