Tehno Store

Gorenje NoFrost Plus NRS9182VB

77,990.00 ден

Бренд: Gorenje Side by side · NRS9182VB
Краток опис: Енергетска класа: A++, Вкупен нето капацитет: 535 l, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 908 mm, Висина: 1793 mm

Gorenje NoFrost Plus

Основни информации

– Тип на апарат
Side by side
– Начин на поставување
Самостоен
– Линија
Superior линија
– Енергетска класа
A++
– Боја на апаратот
Црна
– Боја на врата
Црна
– Врата
Челик
– Отвoрање на врата
Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
– Број на врати
2
– Основа
4 тркалца/2 прилагодливи ногарки
– Број на ѕвездички
4
– Климатска класа
Тропска
Субнормална

Опрема во фрижидерскиот дел

– Диспанзер за ладна вода
Да
– Метален држач за шишиња
Држач за шишиња
– Полици на вратата на ладилникот
5 полици на вратите
– Приклучок за вода
Резервоар
– Осветлување на фрижидерот
ЛЕД осветлување
Автоматски ледомат
Автоматска подготовка на мраз
Коцки мраз
Дробен мраз
– Стаклена(и) полица(и)
5 pcs
– Сад за јајца
1
– Зона со 0 степени
FreshZone фиока

Ефикасност

Вкупен нето капацитет
535 l
Вкупен бруто капацитет
610 l
Волумен на разладниот дел: нето
368 l
Волумен на разладниот дел: бруто
386 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: нето
167 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто
224 l
Капацитет на замрзнување (24h)
13 kg
Потрошувачка на енергија kWh/24h
0.943 kWh
Издржливост при прекин на електрична енергија
8 h
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

Технички податоци

– Бучност
42 dB(A)
– Број на компресори
Инвертер мотор
– Разладувачка течност
R600A
– Тип на монтажа
Дозволено
– Број на независни системи за ладење
1
– Ширина
908 mm
– Висина
1793 mm
– Длабочина
679 mm
– Бруто тежина на апаратот
117 kg
– Нето тежина на апаратот
108 kg
– Ширина на спакуван производ
982 mm
– Висина на спакуван производ
1877 mm
– Длабочина на спакуван производ
780 mm
– Приклучна моќ
220-240 V
– Фреквенција
50 Hz
– Приклучна моќ
252 W
– Код
733128
– EAN Код
3838782172779

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje NoFrost Plus NRS9182VB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart