Tehno Store

Gorenje NoFrost Plus NRS918FVX

74,990.00 ден

Бренд: Gorenje – Side by side · NRS918FVX
Краток опис: Енергетска класа: A+, Вкупен нето капацитет: 474 l, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 910 mm, Висина: 1791 mm
Шифра: 49853

Нема на залиха

Gorenje NoFrost Plus

XTRASPACE

Практични и пространи
Ефикасниот дизајн на внатрешноста обезбедува доволно простор за голема количина на храна, што ќе ви заштеди време за често одење во продавница. Храната лесно може да се нареди на стаклените полици, во големите фиоки или на полиците на вратата, така што секогаш можете да видите што сé е достапно и на тој начин помалку ќе фрлате храна.

Технички карактеристики

Основни информации

 • Тип на апарат

-Side by side

 • Начин на поставување

-Самостоен

 • Линија

-Superior линија

 • Енергетска класа

-A+

 • Боја на апаратот

-Сива

 • Боја на врата

-Сива

 • Врата

-Челик

 • Отвoрање на врата

-Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

 • Број на врати

-2

 • Основа

-4 тркалца/2 прилагодливи ногарки

 • Број на ѕвездички

-4

 • Климатска класа

-Суптропска
-Тропска
-Субнормална
-Нормална

-Ефикасност

 • Вкупен нето капацитет

-474 l

 • Вкупен бруто капацитет

548 l

 • Волумен на разладниот дел: нето

-332 l

 • Волумен на разладниот дел: бруто

-348 l

 • Волумен на замрзнувачкиот дел: нето

-142 l

 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто

-200 l

 • Капацитет на замрзнување (24h)

-11 kg

 • Потрошувачка на енергија kWh/24h

-1.096 kWh

 • Издржливост при прекин на електрична енергија

-5 h

 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

-400 kWh

 • Управување

-Дисплеј

-ЛЕД дисплеј

 • Начин на управување

-Електронско управување на вратата

 • Електронско управување (SensoTech)

-Да

-Индикатор за отворена врата

-Аларм за отворена врата

 • Регулација на температура

-Да

 • Одмрзнување

-Автоматски

 • Одмрзнување на змрзнувачот

-Автоматски

Карактеристики

 • Брзо длабоко замрзнување

-Да

-NoFrost

-NoFrost Plus

-Кружење на воздухот

-MultiFlow ладење во ладилникот

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje NoFrost Plus NRS918FVX”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart