Tehno Store

Lenovo М8 (TB-8505X)

Original price was: 8,499.00 ден.Current price is: 7,599.00 ден.

Бренд: Lenovo
Краток опис: Lenovo М8 (TB-8505X), Black, WiFi + 4G Таблет, 8.0 Инчи IPS LCD
Шифра: 49529 (SE-TE)

Lenovo М8 (TB-8505X)
 Black
 WiFi + 4G Таблет
 8.0 Инчи IPS LCD capacitive touchscreen
 16M colors
 Резолуција: 800 x 1280 pixels
 Chipset: Mediatek
 Процесор: Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53
 Внатрешна меморија: 32 GB
 Рам Меморија: 2GB
 Примарна Камера: 5 MP
 Секундарна Камера: 2 MP
 OS: Android OS 9.0
 WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n
 hotspot
 Bluetooth: v5.0
 Sensors: Accelerometer
 Weight: 329gr
 Батерија: Non-removable Li-Ion 4850 mAh
 PN : ZA5H0016BG

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Lenovo М8 (TB-8505X)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart