Tehno Store

Lenovo Legion 5 Pro 16ARH7H 16″ AMD 7 16GB/512GB

86,999.00 ден

Бренд: Lenovo
Краток опис: Lenovo Legion 5 Pro 16ARH7H, Free DOS, AMD Ryzen 7 6800H 3,2 GHz, Core 8 ,16GB, 16″ WQXGA, SSD 512TB …

Шифра: 0001282002

Нема на залиха

Надградувајќи се на веќе импресивната NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6, Boost Clock 1702MHz, TGP 140W графичката картичка, нуди неверојано брз и тивок перформас. Моќното аудио, ќе ве понесе во играта со три-димензионалниот сараунд звук. Моделот е без оперативен систем. Боја – темно сива.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Lenovo Legion 5 Pro 16ARH7H 16″ AMD 7 16GB/512GB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart