Tehno Store

PS5 Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion

3,490.00 ден

Бренд: SONY
Краток опис: PS5 Новата FINAL FANTASY VII-CRISIS CORE-REUNION е комплетен remaster на ексклузивниот CRISIS CORE -FINAL FANTASY VII, кој првично беше лансиран во 2007 година.

Новата FINAL FANTASY VII-CRISIS CORE-REUNION е комплетен remaster на ексклузивниот CRISIS CORE -FINAL FANTASY VII, кој првично беше лансиран во 2007 година.

Играта брзо доби признание за својата иновативна игра, допадливите ликови и привлечната нарација што додаде уште повеќе детали и богатство во светот на FINAL FANTASY VI.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PS5 Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart