Tehno Store

Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB Midnight Black

30,499.00 ден

Бренд: Xiaomi
Краток опис:Android  12, MIUI 14 ( Android S ), Екран: Резолуција:2400 x 1080 пиксели ,Величина на екран: 6.67 инчи, Тип:FHD+ Flow AMOLED display

Оперативен систем: 
Android  12, MIUI 14 ( Android S )
Екран: 
Резолуција:2400 x 1080 пиксели
Величина на екран: 6.67 инчи
Тип:FHD+ Flow AMOLED display
Заштита: Corning Gorilla Glass 5
водоотпорност: IP53
Процесор:
Фреквенција: Octa-core CPU 2.6GHz
Модел: MediaTek Dimensity 1080
Меморија: 
RAM:8 GB
ROM:256 GB
Камера:
Предна камера: 16MP 
Задна камера:200MP + 8 MP + 2 MP 
Конекција: 
WIFI: Wi-Fi 6
Bluetooth: 5.2
USB:USB Type-C 
Батерија: 
Li-Po 5000 mAh
Полнење: Поддржува брзо полнење до 120W
Димензии:
162.9  X 76  X 8.98mm
Тежина: 210.5g
Oпшти карактеристики:
SIM картичка:  Поддржува dual 5G
NFC 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB Midnight Black”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart