Tehno Store

Samsung SM-X205 Galaxy Tab A8 Pink Gold

Original price was: 19,999.00 ден.Current price is: 18,499.00 ден.

Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-X205 Galaxy Tab A8, PINK&GOLD Color, 64GB WiFi + LTE
Шифра: 52496 (SE-TE)

Samsung SM-X205 Galaxy Tab A8
 PINK&GOLD Color
 64GB WiFi + LTE Tablet
 10.5″ Main Display Size
 FHD (1920 x 1200)
 CPU Octa-core 2×2.0 GHz Cortex-A75
 RAM 4GB
 Operating system Android 10
 Primary Camera: 8.0 MegaPixels
 Geo-tagging
 Video 720p@30fps
 Secondary Camera 5MegaPixels
 Li-Po 7040 mAh battery
 P/N: SM-X205NIDEEUC

Поголема глетка кон поширок свет

Нека повисоката моќ преземе со батерија од 7,040mAh
Поголема глетка кон поширок свет 
Широкиот екран од 10,5 инчи, заедно со симетричната рамка од само 10,2 mm, ти овозможува да останеш целосно внесен во она што е на екранот. Истражувај, без компромиси. Од епски филмови до содржини со упатства за хобито што го сакаш, Galaxy Tab A8 те поканува во поширок свет преку поголем, подобар приказ.
*Сликата на екранот е симулирана за илустрација.
Класично. Современо
Весела естетика со доза свежина, Galaxy Tab A8 има енергична аура и младешки изглед. Со елегантно метално тело со ултратенок профил од само 6,9 mm, го испорачува препознатливиот дизајн на Samsung таблетот во сива, фантомска сребрена и розовозлатна боја, беспрекорно истакнувајќи го неговиот шарм.
*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.
Нурни во динамични звуци
Подобри го своето искуство на забава бидејќи четирите сараунд звучници овозможени од Dolby Atmos® го откриваат секој детаљ од звукот со исклучителна јасност и длабочина. Создаден да овозможи да се нурнеш движејќи се, Galaxy Tab A8 отвора обемен универзум на содржини, игри и активности што ги сакаат младите.
*Сликата на екранот е симулирана за илустрација.
Нека повисоката моќ преземе
Заедно со осмојадрениот процесор поврзан со до 4 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, Galaxy Tab A8 е секогаш подготвен да се справи со предизвикот без да ја намалува брзината или батеријата. Заштеди повеќе со microSD картичка до 1 TB и остани поддржан со батерија од 7.040 mAh (типична) и Брзо полнење од 15 W.
“*Galaxy Tab A8 доаѓа со повеќе варијанти на RAM меморија и опции за складирање. Основната варијанта нуди 3 GB RAM и 32 GB меморија, додека варијантата од 4 GB RAM е достапна во капацитет од 64 GB и 128 GB. *Комбинациите на меморија и капацитет за складирање може да се разликуваат во зависност од земјата или регионот. *Вкупната количина на достапна корисничка меморија е помала од вкупната меморија поради складирањето на оперативниот систем и софтверот што се користи за ракување со функциите на уредот. Вистинската корисничка меморија се разликува во зависност од операторот и може да се промени откако ќе се изврши надградба на софтверот. *MicroSD картичката се продава посебно. *Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трета страна. Типична вредност е проценетата просечна вредност со оглед на отстапувањето во капацитетот на батеријата меѓу примероците на батерии тестирани според стандардот IEC 61960. Номинален (минимален) капацитет е 6.820 mAh. *Брзиот полнач од 15 W се продава посебно. *Сликата на екранот е симулирана за илустрација.”
Богато. Достапно. Само твое
Со Samsung TV Plus, Galaxy Tab A8 веднаш испорачува бесплатна телевизија секогаш и секаде. Уживај во илјадници часови вести, спорт, филмови, разновидна содржина за деца и многу повеќе. Едноставно стартувај ја апликацијата Samsung TV Plus и користи го ВОДИЧОТ за да видиш што се репродуцира сега или што следува.
“*Сликата на екранот е симулирана за илустрација. *Достапноста на Samsung TV Plus може да се разликува во зависност од земјата, регионот или добавувачот на мрежа. *Потребна е мрежна врска. *Достапните канали и програми се разликуваат во зависност од земјата/регионот и подлежат на промена без претходна најава.”
Испробај го YouTube Premium
Искористи двомесечна претплата на YouTube Premium без дополнителни трошоци и имај YouTube искуство без реклами. Со бесплатниот пристап што го добиваш при купувањето на Galaxy Tab A8, може да гледаш видеа и додека користиш други апликации или кога екранот е заклучен.
Видео лекции олеснети со Screen Recorder
Со Screen Recorder вграден во твојот Galaxy Tab A8, снимањето онлајн час во живо е едноставно, непречено и секогаш без проблеми. Остани вклучени во текот на сесијата со тоа што ќе означиш директно на содржината и ќе ги забележиш клучните заклучоци. Voilà! Твојата видео лекција е подготвена за гледање кога и да посакаш.
*Сликата на екранот е симулирана за илустрација.
Нека твоето дете биде вклучено и безбедно со Samsung Kids
Преполн со забавни активности што ги поттикнуваат децата да учат, Samsung Kids воведува безбедна средина за твоето дете да го истражува и да се поврзе со светот. Користејќи ја подобрената родителска контрола, може да поставиш ограничувања на времето за играње, да даваш селективен пристап до апликациите и да ги гледаш нивните активности на прв поглед.
“*Содржината што се дава на Samsung Kids може да се разликува во зависност од земјата и регионот. *Сликата на екранот е симулирана за илустрација.”
Заврши повеќе нешта на повеќе начини
Искористи го максимумот од подобреното искуство со повеќе прозорчиња на Samsung. На Galaxy Tab A8, може да го поделиш екранот на половина и да правиш две работи одеднаш. Може да го приспособиш фокусот на прозорецот според потребите со едноставно влечење и пуштање, може да споделуваш содржина помеѓу апликациите, па дури и да влечеш и пушташ известување.
*Сликата на екранот е симулирана за илустрација.
Остани безбеден со Samsung Knox
Почнувајќи од хардверско ниво, Samsung Knox ги блокира упадите. Во реално време, јадрото, што служи како мозок на уредот, е спречено од компромитирање. Оваа повеќеслојна, најсовремена платформа постојано го проверува основниот софтвер и го потврдува интегритетот на уредот.
*Сликите на екранот се симулирани за илустрација.
 • Продолжи со апликациите на други уреди
  Продолжи онаму каде што си застанал, во секое време. Со едноставно најавување на истата сметка на Samsung, може да се вратиш на своите белешки или пребарувањето на интернет, без да започнуваш одново, слободно префрлувајќи се помеѓу двата уреда.
 • Прошири ги своите хоризонти
  Креирај, испорачувај и постигнувај надвор од границите благодарение на беспрекорното копирање и залепување на уредите. Без разлика дали креираш табла за расположение или внесуваш податоци во слајдовите на PowerPoint презентација, твојата продуктивност и креативна енергија ќе течат послободно и поефикасно.
 • Спарувај за миг
  Нека долготрајното рачно спарување на твоите омилени уреди остане во минатото. Од лаптопот и слушалките, до Galaxy Watch, ќе видиш дека сите уреди што биле спарени со твојот Galaxy телефон автоматски се појавуваат во списокот со Bluetooth уреди на Galaxy Tab A8.
 • Не пропуштај ни секунда
  Не грижи се дека нешто пропушташ. Остани присутен во моментот со музиката или содржината што ја сакаш. Секогаш кога ќе дојде повик, твоите Galaxy Buds автоматски ќе се префрлат на картичката за да можеш веднаш да го прифатиш повикот.

 

“*Сите функции се поддржани од One UI 3.1. Достапноста на One UI 3.1 може да се разликува во зависност од уредот, земјата, регионот и операторот. *Секој уред треба да има One UI 3.1, да има вклучен Bluetooth и да е поврзан на истата сметка на Samsung. *Апликацијата Continue на други уреди е компатибилна само со Samsung Internet и Samsung Notes. За да функционира оваа функција, двата уреди што ќе ги користите мора да се најавени на иста сметка на Samsung и поврзани на истата Wi-Fi мрежа, при што функцијата Bluetooth и Continue за продолжување на други уреди се овозможени на двата уреди. *Сликите на екранот се симулирани за илустрација.”

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Samsung SM-X205 Galaxy Tab A8 Pink Gold”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart