Tehno Store

Gorenje – Комбиниран фрижидер · NRK61DAXL4

Original price was: 36,999.00 ден.Current price is: 29,999.00 ден.

Бренд: Gorenje – Комбиниран фрижидер · NRK61DAXL4
Краток опис: Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење), Вкупен нето капацитет: 326 l, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 1850 mm (GO)

Нема на залиха

Бренд: Gorenje – Комбиниран фрижидер · NRK61DAXL4
Краток опис: Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење), Вкупен нето капацитет: 326 l, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 1850 mm (GO)

 

Основни информации
Тип на апарат
Комбиниран фрижидер
 Начин на поставување
Самостоен
Линија
Advanced линија
Позиција на дел за замрзнување
Долу
Боја на апаратот
Сива металик
Боја на врата
Темно сив брусен инокс
Врата Челик
Отвoрање на врата
Лево/десно отворање на врата
Број на врати
2
Основа
2 тркалца/2 прилагодливи ногарки
Број на ѕвездички
4
Климатска класа
Суптропска

Тропска

Субнормална

Нормална

Опрема во фрижидерскиот дел
Сад за јајца/лед
Не
Полица за шишиња на вратата
Сад за шишиња со држач
Фиока за зеленчук
Не
Фиока за зеленчук
Да
Полици на вратата на ладилникот
2 полици на вратата
Приклучок за вода
Не
Вентилатор за ладење
Не
Осветлување на фрижидерот
ЛЕД осветлување на кровот
Број на стаклени полици
3 pcs
Стаклена(и) полица(и)
4 pcs
Сад за јајца
1/8
Опрема во замрзнувачкиот дел
Сад за мраз
Не
Сад за коцки мраз
Не
XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот
Да
Простор за замрзнување
3 фиоки
Осветлување на просторот за замрзнување
Без осветлување
Ефикасност
Вкупен нето капацитет
326 l
Вкупен бруто капацитет
354 l
Волумен на разладниот дел: нето
220 l
Волумен на разладниот дел: бруто
233 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: нето
106 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто
121 l
Капацитет на замрзнување (24h)
11 kg
Издржливост при прекин на електрична енергија
15 h
Технички податоци
Slot-in:Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк
Ширина 60 cm
Бучност
37 dB(A)
Број на компресори
Инвертер мотор
Разладувачка течност
R600A
Тип на монтажа
Дозволено
Број на независни системи за ладење
1
Ширина
600 mm
Висина
1850 mm
Длабочина
663 mm
Бруто тежина на апаратот
66 kg
Нето тежина на апаратот
64 kg
Ширина на спакуван производ
640 mm
Висина на спакуван производ
1910 mm
Длабочина на спакуван производ
775 mm
Приклучна моќ
220-240 V
Фреквенција
50 Hz
Приклучна моќ
110 W
 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje – Комбиниран фрижидер · NRK61DAXL4”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart