Tehno Store

Gorenje – Машина за перење · WNEI94BS

29,990.00 ден

Бренд: Gorenje – Машина за перење · WNEI94BS
Краток опис: Инвертер PowerDrive мотор, Енергетска класа: A+++, Капацитет за перење: 9 kg, Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm

Бренд: Gorenje – Машина за перење · WNEI94BS
Краток опис: Инвертер PowerDrive мотор, Енергетска класа: A+++, Капацитет за перење: 9 kg, Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm, Начин на поставување: Самостоен, Ширина: 600 mm, Висина: 850 mm

Основни информации
Тип на апарат
Машина за перење
Енергетска класа
A+++
Ефект на цедење
B
Ниво на бучност при перење dB(A)
54
Ниво на бучност при центрифугирање dB(A)
75
Линија
Essential линија
Боја Бела
Врата Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност
Да

Карактеристики

Функции
Режими на перење
NormalCare

TimeCare

Дополнителни функции
Стоп на пумпата

Скратување програма во две нивоа

Пауза

Додавање алишта

Зачувување на личните прилагодувања

Крај на прилагодувањето за перење
Функција пареа
Да
Ефикасност
Капацитет за перење
9 kg
Волумен на барабанот
64 l
Број на вртежи на центрифугата
1400 rpm
WaveActive барабан
Да
Mотор
Инвертер PowerDrive мотор
Резервоар за вода
Не
Времетраење на програм перење на 30°C – Памук
67 min
Време на програмата на 40°C
195 min
Време на програмата на 60°C
214 min
Време на програмата на 90/95°C
218 min
Потрошувачка на вода (деликатни 30/40°C)
45 l
Потрошувачка на вода (памук 40°C)
57 l
Потрошувачка на вода (памук 90/95°C)
75 l
Потрошувачка на вода (волна 30°C)
45 l
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
10654 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус
1.1 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
214 kWh
Карактеристики
SteamTech
Да, грејач во када
Нежно затворање на вратата
Нежно затворање на вратата
Звучна изолација
Без заштита
Звучен сигнал
Звучен сигнал
Надградба на програмите
Да
Сензори Сензор за температура

Сензор за полнење

Сензор за пена

Сензор за ниво на вода
Ладно перење
Копче
Сад за дозирање
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Технички податоци
Ширина
600 mm
Висина
850 mm
Длабочина
610 mm
Ширина на спакуван производ
640 mm
Висина на спакуван производ
890 mm
Длабочина на спакуван производ
690 mm
Бруто тежина на апаратот
77.2 kg
Нето тежина на апаратот
75.7 kg
Приклучна моќ
220-240 V
Приклучна моќ
1900 W
Програми
Број на програми
16
Основни програми
Памук

Волна/Рачно перење

Микс синтетика
Специјални програми
Програма за миленици

Дополнителна хигиена

Детска облека

Програма за секојдневно перење

Eco 40-60 °C

Брзо 20′ минути

PowerWash 59′

Кошули

Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
Дополнителни програми за перење
Стерилизирање на барабанот

Центрифугирање/цедење

Плакнење/омекнување

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gorenje – Машина за перење · WNEI94BS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart