Tehno Store

SAMSUNG VCC4320S3A / BOL

5,399.00 ден

Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG VCC4320S3A/BOL, Правосмукалка, Небесно плава боја, Моќно
Шифра: 64664 (SE-TE)

SAMSUNG VCC4320S3A/BOL
 Правосмукалка
 Небесно плава боја
 Моќност на моторот 1600 W
 Вмукувачка моќ 350 W
 ниво на бучност 82db
 Собирање на прашина без кеса во сад со дупла комора
 Капацитет на садот за прашина 1.3л
 Контрола On/Off
 6 степени на моќност
 Микро Филтер на издув
 Pena филтер на мотор
 INOX Телескопска цевка
 Четка 2-Step (NB-250)
 додатоци за ќошина и пајажина
 Автоматско повлекување на кабелот
 Радиус на движење 9
Две комори, двојно подобро чистење.
Во единствениот Twin Chamber System TM на Samsung вообичаената комора е поделена во два дела, овозможувајќи подобрено чистење и подолготрајна моќност. Додека со моќното вшмукување честичките прав циркулираат низ циклонската воздушна патека на внатрешната комора, нечистотијата и остатоците се одделуваат од воздухот. Како резултат на тоа, поголемите честички прав се филтрираат во надворешната комора додека не бидеш подготвен да ги отстраниш. Тоа значи и дека кај правосмукачките на Twin Chamber на Samsung не е потребно неекономично, валкано и скапо заменување на вреќичките.
Сѐ што ти е потребно се три чекори.
Празнењето на садот со ѓубре по чистењето може да биде најнепријатниот дел од чистењето. Но тоа повеќе не е случај со садот за ѓубре на Easy-to-Empty на Samsung. Сѐ што ти е потребно за да ја завршиш работата се три едноставни чекори. Само притисни на копче, повлечи го садот за ѓубре и истури со едноставно движење на зглобот на раката. Без тешкотија, без истурање, само е олеснето добивањето почиста просторија.
Економично и без напор
Еден голем проблем на конвенционалната правосмукачка во однос на вреќичките за прав е тоа што корисникот треба постојано да купува нови вреќички за прав за замена. Но со Twin Chamber System™ повеќе нема потреба да вложиш дополнителен напор за да ги најдеш и да ги купиш соодветните вреќички за правосмукачка
Диши лесно. Буквално.
Samsung користи НEPA-филтрирање за да обезбеди најчисто дување додека чистиш со правосмукачката. Фаќајќи ги микрочестичките, како што се прав и други алергени, како што се полен и мувла, HEPA-филтрите овозможуваат многу почиста и поздрава средина. Всушност, квалитетoт на издувниот воздух и способноста за емисија на нашите HEPA-филтри е сертифициран од SLG, многу угледен институт за тестирање и сертификација од Германија. Исто така, сертифициран е дел и од нашиот процес за филтрирање на домашни молци и алергени.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SAMSUNG VCC4320S3A / BOL”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа!

Shopping Cart